Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čitateľský klub Violy

Krátky opis
Hlavným zámerom projektu Čitateľský klub Violy je podpora čitateľstva a kultivácia literárneho vkusu u rôznorodo generačne štrukturovaného publika prostredníctvom diskusných stretnutí nad vybranými dielami slovenskej a svetovej literatúry. Cieľom je rozvoj umeleckého cítenia, interpretácie, schopnosti rozlišovať hodnotu a výrazové možnosti literárneho umenia, rozvíjanie schopnosti komunikovať o prečítanom, vedieť formulovať a zdieľať svoj umelecký zážitok.
Fotogaléria
Názov podujatia
Príbehy Williama Saroyana

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
20.05.2019

Popis projektu

„Som rozprávač a mám len jeden príbeh – o človeku. A tento prostý príbeh chcem vyrozprávať svojím vlastným spôsobom, neprihliadať na pravidlá rečníctva, kompozičné triky.“ hovorí literárny „otec“ Tracyho tigra.
V májovom Čitateľskom klube Violy Vás pozývame na cestu za rozprávačstvom amerického autora arménskeho pôvodu
WILLIAMA SAROYANA.
Novela Tracyho tiger je pravdepodobne Saroyanovo najslávnejšie dielo, ku ktorého prečítaniu Vás možno tiež inšpirujeme, no v spoločnom čítaní a rozhovoroch sa pozrieme na poviedky tohto autora. Na príbehy plné postáv a postavičiek z najrôznejších prostredí, arménskych prisťahovalcov ale i predavačov, poslíčkov, hazardných hráčov i snívajúcich farmárov, ľudí tohto veľkého malého sveta. Príbehy plné svojského humoru, smiechu cez slzy, ale i melanchólie, poetickosti... Napísal ich vyše dvetisíc. Znova bolo neľahké rozhodovanie, ktoré Saroyanove poviedky vybrať. Snáď Vás prilákame...
„Byť spisovateľom znamená byť v uliciach. Ľudia na uliciach sú hotovým príbehom.“

Čitateľský klub VIOLY je cyklus určený všetkým vášnivým i príležitostným čitateľom, ktorí okrem zážitku samotného čítania z neho radi niečo navzájom zdieľajú, ktorých zaujíma ako text videl niekto iný, ktorí majú radi rozhovory o prečítanom... Vždy pre vás pripravíme literárny text nie veľkého rozsahu, ktorý nájdete i na našej FB stránke, a ktokoľvek, kto si ho prečíta, je - tentoraz 20. mája o 17.00 - vo VIOLE vítaný.
Či si už k prečítanému pripravíte krátku referenciu, postreh, vyberiete pozoruhodnú časť, obraz, prinesiete otázku, alebo budete len nadšene počúvať ostatných a necháte sa nimi inšpirovať, je úplne na vás...
Na spoločné rozhovory a literárne objavy sa s Vami vo VIOLE teší Soňa Pariláková.

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
2 106,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €