Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Ten, ktorý videl farby (pracovný názov)

Krátky opis
Mednyánszky_site-specific performance, SNG 18.5.2019 o 20:00 Pri príležitostí 100 rokov od úmrtia významného slovenského impresionistického maliara Ladislava Mednyánszkeho, pripravilo divadlo NOMANTINELS divadelné predstavenie v Slovenskej národnej galérii.
Fotogaléria
Názov podujatia
Mednyánszky_site-specific performance

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
18.05.2019

Popis projektu

Mednyánszky_site-specific performance, SNG 18.5.2019 o 20:00

Pri príležitostí 100 rokov od úmrtia významného slovenského impresionistického maliara Ladislava Mednyánszkeho, pripravilo divadlo NOMANTINELS divadelné predstavenie v Slovenskej národnej galérii.

Kombinácia výtvarnej inštalácie, pohybového divadla, videoartu, hudby a textov z denníkov Ladislava Mednyánszkeho. Tvorivý tím divadla NOMANTINELS spracúva umelcov vzťah k maľbe v rôznych obdobiach jeho života, hľadanie správneho prístupu k práci, myšlienky o sebahodnotení, svedomitosti, poctivosti v tvorbe - témy, o ktorých sa dozvedáme z maliarových zápiskov.

Podujatie je súčasťou Noci múzeí a galérií v SNG 2019
Názov prímateľa
NOMANTINELS

Celkový rozpočet:
18 000,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €