Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kec som ja bul u Košici - CD FS Borievka a ĽH Radoslava Kertisa

Krátky opis
Projekt, ktorý bol podporený z FPU prináša na slovenskú "folklórnu" scénu nové CD v podaní mladých muzikantov a speváčok z kolektívu FS Borievka z Košíc. CD obsahuje piesne z východného Slovenska. Piesne boli vyberané zo starých archívnych nahrávok a spracované do !novšieho" šatu s dôrazom na zachovanie tradičného prejavu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Kec som ja bul u Košici - Ľudová hudba Radoslava Kertisa a speváčky FS Borievka

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
01.11.2018 - 30.04.2019

Popis projektu

Projekt zahŕňal výber, naštudovanie, nacvičenie a následné nahrávanie vybraných ľudových piesní a melódií z celého východného Slovenska. Na CD môžete nájsť známe i úplne neznáme piesne z regiónov Zemplín, Šariš, Spiš a Abov. Celý projekt bol komunikovaný s odborníkmi v oblasti tradičnej ľudovej hudby. Súčasťou CD je aj booklet s informáciami o pôvodných ľudových hudbách, ktoré hrávali v jednotlivých oblastiach tým pádom má výstup tohto projektu aj edukačný význam. Veríme, že týmto projektom prispejeme k zachovaniu tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku.  

Názov prímateľa
OZ Folklór pre všetkých

Celkový rozpočet:
4 360,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €