Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy a nové aktivity združenia Uhol_92

Krátky opis
Všetci by sme mali byť feministi. Alebo…? Má byť ženské hnutie ešte téma? Veď je otcovská dovolenka aj ženy v politike... V tejto inscenácii sa text humanistickej hry Henrika Ibsena Nora rozpína a najmä smerom dovnútra vytvára priestor na ponor(ku). Po predstavení vás pozývame zostať na debatu o tom čo je to ženské umenie, či vôbec existuje a z čoho môže vzniknúť. Pýtať sa bude Natália Heribanová, čo si o tom myslia povedia baby z KundyCrew a Kristína Pomothy z TRUST Women Slovakia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Repríza vNořen

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
24.05.2019

Popis projektu

Všetci by sme mali byť feministi. Alebo…? Má byť ženské hnutie ešte téma? Veď je otcovská dovolenka, aj ženy v politike...
Humanistická hra Henrika Ibsena Nora, v ktorej hlavná hrdinka nechá za dverami okrem manžela a detí aj útlak a degradáciu seba na obyčajnú bábiku, je všeobecne považovaná za oslavu feminizmu. V tejto inscenácii sa text rozpína a najmä smerom dovnútra vytvára priestor na ponor(ku).

Vzťahy a situácie sú intepretovateľné. Príďte si otestovať svoju spoločenskú citlivosť.
Reprízu organizuje združenie Uhol_92 v rámci aktívit Miesta M.

Po predstavení vás pozývame zostať na debatu o tom čo je to ženské umenie, či vôbec existuje a z čoho môže vzniknúť.
Pýtať sa bude https://www.facebook.com/nataliaheriban" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: system-ui, -apple-system, system-ui, " .sfnstext-regular",="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;="" white-space:="" pre-wrap;="" background-color:="" rgb(255,="" 255,="" 255);"="">Natália Heribanová, čo si o tom myslia povedia baby z https://www.facebook.com/nataliaheriban" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: system-ui, -apple-system, system-ui, " .sfnstext-regular",="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;="" white-space:="" pre-wrap;="" background-color:="" rgb(255,="" 255,="" 255);"="">KundyCrew a Kristína Pomothy z https://www.facebook.com/nataliaheriban" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: system-ui, -apple-system, system-ui, " .sfnstext-regular",="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;="" white-space:="" pre-wrap;="" background-color:="" rgb(255,="" 255,="" 255);"="">TRUST Women Slovakia.

Kontakt: ozuhol92@gmail.com
Kde: Nová Cvernovka - Zborovňa na I. poschodí

vNořen
Text: Henrik Ibsen a kol.
Réžia: Alžbeta Vrzgula
Dramaturgia: Patrik Boušek
Hrajú: Lena Libjaková, Jonáš Florián
Scéna, kostým: Bet Moth
Zvuková spolupráca: Martin Kaščák
Pohybová spolupráca: Zuzana Sehnalová

vNořen vzniklo na výzvu divadla Venuše ve Švehlovce pre festival Venušiny dny 2018.
Česká premiéra: 11.3. 2018
Slovenská premiéra: 8.5. 2018

Hlavný partner podujatia je Fond na podporu umenia, ktorý ho podporil z verejných zdrojov. Reprízy vNořen podporil Bratislavský samosprávny kraj. Ďakujeme.

Názov prímateľa
Uhol_92

Celkový rozpočet:
21 300,00 €

Výška podpory:
17 000,00 €