Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

O nás / O nich v Liptovskom Mikuláši Diera do sveta

Krátky opis
Dokumentárny projekt O NÁS / O NICH hľadá odpoveď prostredníctvom inscenovania novinových článkov zo zbierky aktivistu Jána Majerského, ktorý ich zbieral v rokoch 1959 až 1989. Aké rady dali v tlači gejom a lesbám? Čo napísali novinári o návšteve Allena Ginsberga v Československu? Ako opísali prípad pražskej transrodovej ženy?
Fotogaléria
Názov podujatia
O nás / O nich

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
17.05.2019

Popis projektu

O nás / O nich


Inscenácia O nás / o nich od nezávislého divadlo NoMantinels sa tematicky venuje medziľudským vzťahom, najmä LGBT komunite.

Jednou líniou sú inscenované novinové články o queer ľuďoch v období komunizmu. Autori mali k dispozícii súbor článkov, ktoré zozbieral gay aktivista doktor Ján Majerský. Použité sú hlavne tie z obdobia od roku 1969 do roku 1989. Tieto články sú inscenované či už ako piesne, ako súdny proces alebo ako opereta. Druhou líniou inscenácie sú civilné dialógy "hercov", ktorí sa bavia o článkoch a vôbec rozoberajú rôzne LGBT témy.
Celá inscenácia je koncipovaná ako work in progress. Herci akoby predvádzajú čiastkové výstupy, ktoré už mali pripravené do budúcej inscenácie. Pritom medzi nimi vznikajú konflikty, pretože každý pristupuje k problematike LGBT inak.

https://www.facebook.com/nomantinels/" style="color: rgb(56, 88, 152); cursor: pointer; font-family: system-ui, -apple-system, BlinkMacSystemFont, " .sfnstext-regular",="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;="" white-space:="" pre-wrap;"="">Nomantinels divadlo minulý rok navštívilo s predstavením O nás / o nich viaceré slovenské mestá, ako Martin, Banskú Štiavnicu, Košice alebo Bratislavu. Radi by sme vás všetkých tentokrát pozvali do Liptovského Mikuláša.

https://www.facebook.com/nomantinels/"

Názov prímateľa
NOMANTINELS

Celkový rozpočet:
12 400,00 €

Výška podpory:
9 500,00 €