Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

dedovizeň z TURCA

Krátky opis
V tieni komerčných podujatí a moderných žánrov kultúry sledujeme v regióne Turiec ústup vzdelávacích aktivít a podujatí v oblasti prezentácie a šírenia našich tradícií. Reflektujúc na túto situáciu sme opäť pripravili projekt, ktorý umožní účastníkom atraktívnu formu aktívneho trávenia voľného času s dôrazom na budovanie pozitívneho vzťahu k tradíciám a kultúrnemu dedičstva našich predkov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Turčiansky majáles alebo Keď husle zahrajú

Miesto konania / kraj
Žabokreky / Martin

Termín konania
11.05.2019 - 12.05.2019

Popis projektu

Turčiansky majáles, alebo Keď husle zahrajú je veselica na ľudovú nôtu, ktorú už 5. rok organizuje Združením turčianskych muzikantov s cieľom poskytnúť komukoľvek možnosť zažiť ľudovú zábavu s ľudovou hudbou formou v tejto dobe veľmi atraktívnych tanečných domov. Pridanou hodnotou majálesu je zabezpečený „stravovací i pitný režim“, čo k dobrej zábave neodmysliteľne patrí.

Podujatie je druhý rok realizované v rámci projektu dedovizeň z TURCA, ktorý bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia.

Čo Turčiansky majáles ponúka?
- ľudovú hudbu,
- školy tanca
- folklórny program
- tombolu na ľudovú tému,
- občerstvenie formou švédskych stolov,
- pitný režim.

Čo Turčiansky majáles vyžaduje?
- dreskód na ľudovú tému,
- sympatie k tradíciám,
- chuť naučiť sa nové tanečné prvky a ľudové piesne.

Čo Turčiansky majáles garantuje?
- výbornú zábavu,
- skvelú atmosféru,
- sálu plnú ľudí dobrej vôle.

Tešíme sa, že nás podporíte svojou účasťou!

Názov prímateľa
Združenie turčianskych muzikantov

Celkový rozpočet:
5 265,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €