Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cyklus koncertov Quasars Ensemble

Krátky opis
Projekt Cyklus koncertov Quasars Ensemble je zameraný na prezentáciu pôvodnej slovenskej hudobnej tvorby, slovenského interpretačného umenia, ako aj prezentáciu u nás málo hrávaných významných diel kľúčových skladateľských osobností 20. a 21. storočia. Interpretom je komorný súbor Quasars Ensemble, ktorý za 11 rokov svojej existencie a vďaka medzinárodnému umeleckému kreditu privíta na koncertoch významné skladateľské a interpretačné osobnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
“NUANCES“, Koncert Quasars Ensemble

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
19.05.2019

Popis projektu

Dátum: 19. 5. 2019 19.00 h
Miesto: Malé koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava

Účinkujúci:
Quasars Ensemble
Ivan Buffa (SK), umelecký vedúci, klavír
Hosť: Tomasz Skweres (PL/AT)

Program:

Daniel Oliver Moser - Den Wein, den man mit Augen trinkt... 
Tomasz Skweres - Transformations
Daniel Oliver Moser - Nuances
Tristan Murail - C'est un jardin secret, ma soeur, ma fiancée, une fontaine close, une source scellée...
Daniel Oliver Moser - Epecuén
Tomasz Skweres - Guillotine
Daniel Oliver Moser - Filamente
Daniel Oliver Moser - Ich ist ein Anderer – Je est un autre

 

Koncert Quasars Ensemble s názvom NUANCES je voľnou metamorfózou skladateľského portrétu Tristana Muraila, ktorý sa uskutočnil v septembri minulého roku za osobnej účasti autora. Spektrálnej hudbe ako estetickému i kompozičnému fenoménu sa venovali skladateľské workshopy Tristana Muraila a Daniela Olivera Mosera na pôde RTVS a VŠMU. Aj preto je tvorba jedného z najobľúbenejších Murailových študentov z obdobia jeho pôsobenia na prestížnom salzburgskom Mozarteu nosným dramaturgickým pilierom večera. Nuánsy moserovskej zvukovej senzuality na báze tónových spektier demonštrujú koncept novej generácie spektralistov.
Hosťom koncertu je poľský violončelový virtuóz a skladateľ Tomasz Skweres. 

Názov prímateľa
QUASARS

Celkový rozpočet:
13 850,00 €

Výška podpory:
11 000,00 €