Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ViolaKlasik 2019

Krátky opis
Druhý ročník hudobnej prehliadky poslucháčsky príťažlivej hudby, ktorej zámerom je ponúknuť širšej verejnosti sériu 10 koncertov (od baroka po 20. storočie). Ide o koncerty vokálnej a inštrumentálnej hudby, sólo alebo duo, ktoré budú interpretovať profesionálni hudobníci. Cieľom je obohatiť umelecký život Prešova o dramaturgicky atraktívne podujatie, ktoré prispeje ku kultivácii hudobného vkusu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Milan Paľa - husľový koncert

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
30.05.2019

Popis projektu

Účinkuje:
Milan Paľa,
husle, milanolo (5-strunné husle)

Samostatné miesto v tvorbe Milana Paľu zaujíma unikátny nový nástroj – päťstrunové husle „milanolo“. Tento jedinečný nástroj koncertných parametrov obohatený o spodný violový register je prvým svojho druhu. Vznikol v roku 2013 v rodinnom Ateliéri Bursík v Brne a nesie meno podľa interpreta, pre ktorého bol zhotovený. Nástroj je predstavený na samostatnom CD v dielach európskych skladateľov skomponovanými špeciálne pre túto príležitosť s jednoduchým názvom – MILANOLO.

Program:
Johann Sebastian Bach
Sonáta č.2, a mol BWV 1003
(časti: Grave, Fúga, Andante, Allegro)

Pascal Manolios
Pokrut pre husle sólo (2019, premiéra)
Higia pre milanolo sólo

Johann Sebastian Bach
Partita č.2, d mol BWV 1004
(časti: Allemanda, Corrente, Sarabanda, Giga, Ciaccona)

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
4 425,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €