Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cesty k hudbe

Krátky opis
Cieľom projektu je prispieť k zviditeľneniu hodnotových kvalít a rozmerov profesionálnej hudobnej kultúry a popularizovať ju. Súčasťou každej projektovej aktivity bude okrem prednáškovej či vzdelávacej časti i koncertná časť. Účinkovať budú slovenskí a zahraniční muzikológovia a interpreti. Podujatia sa uskutočnia v centre pre umenie VIOLA v Prešove.
Fotogaléria
Názov podujatia
V retrospektíve - Michal Vilec

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
16.05.2019

Popis projektu

Neodmysliteľnou súčasťou histórie a bohatstva slovenskej hudobnej kultúry je hudobná tvorba a pôsobenie hudobného skladateľa Michala Vileca, ktorého cesty viedli (aj) do Prešova.
Príďte si spolu s nami pripomenúť tohto významného hudobníka, ktorý opustil pozemskú púť pred 40 rokmi.
Pôjde o hudobný večer pozostávajúci z koncertnej časti a z rozprávania. Spomínať na Michala Vileca bude jeden z najvýznamnejších slovenských muzikológov, ťažiskovo sa zaoberajúci dejinami slovenskej hudby, prof. Ľubomír Chalupka.

Hostia večera:
prof. Ľubomír Chalupka / muzikológ
Mgr.art. Xénia Jarová / klavír

PROGRAM
Michal Vilec:
Bagatela
Hra
4 prelúdiá
Sonatina in F
Sonatina in A

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
8 504,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €