Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

U nás taká obyčaj..., foklórne večery v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave

Krátky opis
Májová veselica patrí k ľudovým zvykom na našich dedinách. Na nich sa popri tanci predstavovali speváci a muzikanti so svojimi speváckymi a hudobnými číslami a vypĺňali program popri tanečnej časti.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hlase moj, hlase moj...

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
12.05.2019

Popis projektu

Projekt U nás taká obyčaj ... prezentuje známe i menej známe zvyky a tradície z Gemera. Sprostredkúva návštevníkom informácie, spracované do zvykoslovných programov zo života našich predkov. Spev a tanec nechýbali takmer pri žiadnej príležitosti, sprevádzali ich v bežnom živote, chvíľach sviatočných i tých ťažších. Neoddeliteľnou súčasťou bola remeselná výroba a ďalšie práce, s ktorými sa v súčasnosti už nestretávame a touto formou ich približuje návštevníkom. 

Názov prímateľa
Gemerské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
3 850,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €