Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Masa&Moc

Krátky opis
Prvá (zakladajúca) inscenácia novovzniknutého AntiTeatra na motívy rozsiahlej eseje nositeľa Nobelovej ceny Eliasa Canettiho Masse und Macht (1960), ktorá hovorí o tom, ako jedinec v mase stráca svoje úzkosti a zábrany; ako sa slastne rozplýva v dave. Masa je podľa Canettiho prírodný úkaz, nebezpečný živel a dravý živočích; moc – nástroj jej ovládania.
Fotogaléria
Názov podujatia
Premiéra

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
20.05.2019

Popis projektu

Pozývame vás na premiéru inscenácie na motívy eseje nositeľa Nobelovej ceny Eliasa Canettiho s názvom Masa&Moc, ktorá sa uskutoční 20.5.2019 o 20:28 v bratislavských Klariskách.

Predpoklady

a) V čase, keď spoločenský diskurz čoraz ostrejšie rozdeľuje ľudí na tábory, ktoré v sebe obsahujú (a to treba povedať priamo) kryštály proti sebe stojacich vojenských más, je dôležité vytvoriť priestor pre samostatné a kritické myslenie nezávislé na akejkoľvek mase.

b) Prvým, najťažším a najdôležitejším krokom je: vymedziť sa voči sebe samému. Človek sa najprv musí postaviť sám proti sebe (zoči-voči). Aby sa videl. Aby sa mohol spoznať.

c) Pretože poznanie a mier sú cieľom tohto procesu.


Cieľom inscenácie je analyzovať fenomén masy a moci do takej miery, že ho v nás paralyzujeme.


ÚČINKUJÚ

Táňa Pauhofová, Daniel Fischer, Vladislav Šarišský

Dušan Ambróš, Ladislav Bédi, László Béhr, Dana Droppová, Annamária Janeková, Jakub Janotík, Sandra Lasoková, Alexandra Lukáčová, Sára Polyaková, Kristína Spáčová, Dániel Szebellai, Jakub Švec, Timea Rošková, Erik Žibek

KONCEPT A RÉŽIA Anton Korenči

CHOREOGRAFIA Stanislava Vlčeková

HUDBA Vladislav Šarišský

DRAMATURGICKÁ SPOLUPRÁCA Miro Dacho

SCÉNA Ondrej Zachar

KOSTÝMY Silvia Korenči Zubajová

PRODUKCIA Anna Rumanová María Magálová


https://antiteatro.sk/https://antiteatro.sk/">https://antiteatro.sk/ href="https://antiteatro.sk/https://antiteatro.sk/">https://antiteatro.sk/ href="https://antiteatro.sk/https://antiteatro.sk/">https://antiteatro.sk/ href="https://antiteatro.sk/https://antiteatro.sk/">https://antiteatro.sk/ z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávny kraj, Ars Bratislavensis, Literárny fond.

Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

Názov prímateľa
Anti Teatro

Celkový rozpočet:
31 010,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €