Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hana Lasicová a Alena Wagnerová navštívia knižnicu

Krátky opis
Ďalšie podujatie z cyklu besied s populárnymi slovenskými spisovateľmi a ich hosťami sa uskutoční v stredu 15. 11. 2017 vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach (VKJB). Privítame spisovateľku Hanu Lasicovú spolu s ilustrátorkou Alenou Wagnerovou. Popoludní predstavia najmenším čitateľom svoju najnovšiu knihu pre deti Pupo a Fazuľka a pre širokú verejnosť je o 17:00 s oboma autorkami naplánovaná beseda na zaujímavé témy. Večer hudobne spríjemní skupina Igrici.
Fotogaléria
Názov podujatia
Beseda s Hanou Lasicovou a Alenou Wagnerovou

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
15.11.2017

Popis projektu

Novembrové podujatie z cyklu besied s populárnymi slovenskými spisovateľmi a ich hosťami 1+1 sa uskutoční v stredu 15. novembra 2017 v centrálnej požičovni Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach (VKJB).  Privítame na ňom spisovateľku Hanu Lasicovú, ktorá do Košíc pricestuje spolu s ilustrátorkou a výtvarníčkou Alenou Wagnerovou. V popoludňajších hodinách predstavia najmenším čitateľom svoju najnovšiu knihu pre deti Pupo a Fazuľka, ktorá cez príbehy škôlkarov Pupa a Fazuľky ukazuje, ako sa popasovať s každodennými problémami, ako získať zdravé sebavedomie a ako sa tešiť z toho, že sme rôzni.  Pre širokú verejnosť je o 17:00 s oboma autorkami naplánovaná beseda na zaujímavé témy dotýkajúce sa ich umeleckej tvorby. Večer hudobne spríjemní skupina Igrici.

Hana Lasicová (1981) sa narodila v Bratislave. O svojom ročnom študijnom pobyte vo Veľkej Británii napísala knihu Sedím si v Manchestri na kameni a je mi...? (2005). Jej druhá kniha Pravdivý príbeh lži (2010) sa odohráva v Paríži, kde pracovala v oblasti personalistiky. Diagnóza: Rodina (2012) je vtipný "rodinný" príbeh s takmer kriminálnou zápletkou a nečakanou pointou. Príbeh mladej Anky, ktorá slúži ako pomocnica vo vysokopostavenej viedenskej rodine v čase rozpadu rakúsko-uhorskej monarchie, nesie jednoducho názov Slúžka (2013). Všetko o mojom otcovi (2014) je jedinečná kniha rozhovorov medzi otcom Milanom Lasicom a jeho dcérou Hanou. Otec rozpráva o svojom detstve a dospievaní, o vzťahoch so ženami a manželstve, o sebe ako o otcovi, o rodine... Pupo a Fazuľka (2017) je veselá knižka pre deti o dvoch rozdielnych a predsa skvelých škôlkaroch.

Alena Wagnerová (1959) sa narodila v Hurbanove. Študovala grafiku na Strednej umelecko - priemyselnej škole v Bratislave. Ilustruje detské časopisy Slniečko, Adamko, Včielka, Zornička a Maxík a knihy pre deti rôznych vekových kategórií: Uspávanka (1989), Meduška (1996), O muške svetluške (1997), Komínový panáčik (2001), Rozprávky štrbavej opičky (2007), Bola raz jedna škola a iné školoviny (2012), Záhada čarovného vajíčka (2015), Pupo a Fazuľka (2017) a mnohé ďalšie. Vo voľnej tvorbe sa venuje akvarelu, olejomaľbe, suchému pastelu, snaží sa stvárniť svet ženy a jej duchovnú regeneráciu. Venuje sa arteterapii, vedie výtvarné dielne pre ženy a tvorivé dielne pre zdravé aj postihnuté deti.

Projekt 1+1  z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

Celkový rozpočet:
2 550,00 €

Výška podpory:
2 400,00 €