Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mikulášsky Jazzový Festival 2018

Krátky opis
14. ročník celoročného jazzového festivalu na Liptove
Fotogaléria
Názov podujatia
Hanka G NYC Quartet

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
10.11.2018

Popis projektu

V novembri na klubovom pódiu MJF privítame celkom jedinečnú zostavu špičkových slovenských a amerických jazzmenov, ktorých k nám privedie Hanka G. Vezmú nás spolu na úžasný hudobný výlet naprieč dvomi odlišnými kultúrnymi tradíciami: slovenskou a americkou. Vypočujeme si nádherný mix slovenských ľudových piesní, upravených do štýlu jazz & soul, z jej druhého, kritikmi veľmi vysoko hodnoteného, CD „Essence“ ako i pôvodné inštrumentálne skladby svetových jazzových klaviristov (Oscar Peterson, Herbie Hancock, Ernest Oláh, Chick Corea, McCoy Tyner, Thelonious Monk, Ondrej Krajňák a Mal Waldron), vokálne podfarbené Hankiným spevom a textami.


Exkluzívna formácia Hanka G NYC Quartet:

  • Hanka G - už rok a pol úspešne pôsobí v samotnom srdci afro-americkej kultúrnej tradície jazzu - v New York City a uchvacuje poslucháčov svojím tmavým hlboko posadeným hlasom. V minulom roku sa stala laureátom najvyššieho odborného ocenenia v oblasti jazzu – cenou “Ladislava Martoníka“ ako “Jazzman roka 2017“.
  • Ondrej Krajňák - je už nášmu publiku dobre známy, účinkoval u nás napríklad s Ivou Bittovou, Fedorom Frešom a Henrym Tóthom, v projekte Three Pianos a je právom považovaný za jedného z najlepších jazzových klavíristov na slovenskej a českej hudobnej scéne.
  • Reggie Workman - máme jedinčné šťastie, že nás návštevou poctí tento americký hard bopový a avantgardný jazzový kontrabasista a skutočná žijúca legenda. Hrával s Johnom Coltranom, legendárnymi Art Blakey's Jazz Messengers, Phaorahom Sandersom, Archiem Sheppom, McCoy Tynerom a ďalšími.
  • Taru Alexander - výnimočný americký bubeník, syn legendárneho tenor saxofonistu Rolanda Alexandra. Taru hrával s Abbey Lincoln, Betty Carter, Branfordom Marsalisom a dlhodobo tiež pôsobil v kapele včera zosnulého Roy Hargrovea.

Pripravte sa na vášnivé a autentické predstavenie plné životných príbehov, radosti, lásky a smútku, ktoré spojí kultúrne dedičstvá dvoch odlišných krajín: Slovenska a USA. Ako sľubuje Hanka, táto show bude jednoducho nezabudnuteľná!


Na koncert nás naladí soulom a štipkou šansónu od slávnej Édith Piaf predkapela Simona Hulej & Andrej Krištof.


Koncert sa uskutoční 10. novembra 2018 v Route 66 v Liptovskom Mikuláši, začíname presne o 19:00 (!) pretože máme aj predkapelu. Lístky je môžné zakúpiť online, alebo na bare v Route 66.

Názov prímateľa
NK REAL s.r.o.

Celkový rozpočet:
50 630,00 €

Výška podpory:
0,00 €