Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mikulášsky Jazzový Festival 2018

Krátky opis
14. ročník celoročného jazzového festivalu na Liptove
Fotogaléria
Názov podujatia
Audrey Martells & Walter Fischbacher Trio

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
10.06.2018

Popis projektu

V júni na Mikulášsky jazzový festival opäť zavíta Walter Fischbacher s jeho ďalším objavom - tento krát americkou speváčkou Audrey Martells.

  • Audrey Martells (USA) – spev
  • Walter Fischbacher (USA) – klávesy
  • Petr Dvorský (CZ) – kontrabas
  • Ulf Stricker (D) – bicie

Audrey napísala piesne pre George Bensona a Randyho Crawforda, nahrala sprievodné vokály pre Celine Dion, Whitney Houston, Britney Spears, Jewel a Joan Osborne. Newyorská scéna k nej pristupuje ako k "ďalšej veľkej veci" v hudbe (the „next big thing“ in music). Jej repertoár je zmesou jazzových štandardov a originálnych skladieb. Napriek tomu, že Audrey Martells strávila prvých sedem rokov svojho života vo Veľkej Británii, jej akcent je dnes už striktne americký. Jej hlas je silný aj agilní zároveň, jej štýl je ponorený do soulu, zemitý rytmus skladieb je ovplyvnený jamajskými predkami. Hudobné médiá ju stavajú na rovnakú úroveň ako speváčku Erykah Badu, či Tinu Turner. "Je tak dobrá skladateľka, až ma to desí," píše například Frank Gutch (Angel Fire Online Music Review).


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
NK REAL s.r.o.

Celkový rozpočet:
50 630,00 €

Výška podpory:
0,00 €