Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

História na dlani - projekt o holokauste

Krátky opis
Chceme upozorniť mladých ľudí na nebezpečenstvo predsudkov, nenávisti, diskriminácie a prenasledovania na základe náboženského presvedčenia, s ktorým sa môžu stretnúť i dnes. Hovoriť o holokauste je spôsob, ako sa s touto tragickou udalosťou našich dejín nielen vyrovnať, ale aj pochopiť nezmyselnosť akejkoľvek formy intolerancie v spoločnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
Holokaust na Slovensku

Miesto konania / kraj
Prievidza / Prievidza

Termín konania
22.11.2017

Popis projektu

Peter Salner, spisovateľ a etnológ, oboznámi účastníkov s  témou holokaustu na Slovensku. Prednáška  sa uskutoční 22. 11. 2017 o 10:40 hod. v priestoroch Hornonitrianskej knižnice v Prievidzi na Záhradníckej ulici 21 v Prievidzi.Názov prímateľa
Hornonitrianska knižnica v Prievidzi

Celkový rozpočet:
1 587,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €