Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

KOŠICKÁ PALETA 2019 - krajská súťaž a výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby v Košickom samosprávnom kraji

Krátky opis
Záujemcov o prezentáciu svojej tvorby na krajskej výstave neprofesionálnej výtvarnej tvorby pod názvom Košická paleta neustále pribúda, o čom svedčí aj počet 115 autorov, ktorí sa do tohoročnej súťažnej výstavy prihlásili s celkovým počtom 288 prác. Odborná porota odporučila vystaviť 111 diel od 73 autorov. Vernisáž výstavy sa uskutoční 15. mája 2019 o 16.30 hod. vo výstavných priestoroch budovy Bravo v Kulturparku v Košiciach. Ocenené diela postupujú do celoštátneho kola Výtvarné spektrum.
Fotogaléria
Názov podujatia
KOŠICKÁ PALETA 2019 - krajská súťaž a výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
15.05.2019 - 02.06.2019

Popis projektu

Medzi najväčšie a najprestížnejšie výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby v Košickom kraji patrí súťažná výstava KOŠICKÁ PALETA. Každoročne sa do nej zapájajú autori zo všetkých okresov nášho kraja, pre ktorých sa výtvarné umenie stalo záľubou a zároveň relaxom. Záujemcov o prezentáciu svojej tvorby neustále pribúda, o čom svedčí aj počet 115 autorov, ktorí sa do tohoročnej súťaže prihlásili s celkovým počtom 288 prác. Odborná porota z radov aktívnych výtvarníkov a výtvarných pedagógov  odporučila vystaviť 111 diel od 73 autorov.  Pri výbere prác bola hlavným kritériom osobitosť výtvarného stvárnenia, myšlienka, originalita, ale aj kreativita autorov, ktorí boli zaradení do súťaže podľa vekových kategórií. Medzi najmladšími vystavujúcimi sú autori vo veku 15 rokov, k tým najstarším patrí 84 ročný výtvarník zo Spišskej Novej Vsi. Tematika prác je rôznorodá. Prevažuje krajinomaľba, zátišia, výjavy z bežného života, športu, no nechýbajú ani portréty a abstraktné kompozície. Z výtvarných techník je najviac používaná maľba akrylom, akvarelom, olejom, suchým pastelom, ale aj rôzne kombinované techniky. Mládež sa zamerala viac na klasické grafické techniky ako aj využitie počítačovej techniky vo svojej tvorbe. 


Organizátorom výstavy je už niekoľko rokov Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja.

Vernisáž výstavy, na ktorej budú odovzdané ocenenia najúspešnejším autorom,  sa uskutoční 15. mája o 16.30 hod. vo výstavných priestoroch budovy Bravo v Kulturparku v Košiciach. Záujemcovia si túto jedinečnú a pestrú tvorbu výtvarníkov z celého Košického kraja majú možnosť pozrieť denne okrem pondelka od 11.00 do 18.00 až do 2. júna.

 Ocenené práce postupujú do 56. ročníka celoštátneho kola súťaže Výtvarné spektrum. Názov prímateľa
Centrum kultúry Košického kraja

Celkový rozpočet:
2 140,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €