Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

SCHEMNITIENSIS

Krátky opis
8. ročník Medzinárodného hudobného festivalu SCHEMNITIENSIS, sa koná každoročne už od roku 2012 pod záštitou Milky a Magdy Vášáryových v Banskej Štiavnici.
Fotogaléria
Názov podujatia
SCHEMNITIENSIS

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
27.04.2019 - 14.06.2019

Popis projektu

8. ročník Medzinárodného hudobného festivalu SCHEMNITIENSIS, sa koná každoročne už od roku 2012 pod záštitou Milky a Magdy Vášáryových v Banskej Štiavnici. Organizátorom festivalu SCHEMNITIENSIS je Hudobná a umelecká akadémia Jána Albrechta Banská Štiavnica. Festival SCHEMNITIENSIS 2019 ponúka verejnosti 12 koncertov jazzovej a vážnej hudby. Najväčším lákadlom festivalu tento rok určite bude koncert historickej hudby - Duo Corde a Canto (18.5.2019 Rytierska sála Starý zámok Banská Štiavnica) a koncert zoskupenia Musica Aeterna (14.6.2019 Rytierska sála Starý zámok Banská Štiavnica).  Sprievodnou akciou je výstava z tvorby akademického sochára Vladimíra Oravca. 

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Hudobná a umelecká akadémia Jána Albrechta Banská Štiavnica (HUAJA) pôsobí ako súkromná odborná vysoká škola od akademického roka 2011/2012. Poskytuje štúdium v akreditovaných študijných programoch prvého, druhého a tretieho stupňa v odbore Hudobné umenie so zameraním na vážnu a jazzovú hudbu. HUAJA pravidelne realizuje viaceré vzdelávacie, umelecké a vedecké aktivity: Medzinárodný hudobný festival SCHEMNITIENSIS; festival Medzinárodné dni klasickej gitarovej hry; Medzinárodné sympózium Jána Albrechta; Medzinárodný seminár: Progresívne metódy analýzy v hudbe a umení.

Názov prímateľa
Hudobná a umelecká akadémia Jána Albrechta - Banská Štiavnica, s.r.o.

Celkový rozpočet:
4 250,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €