Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hviezdoslav našimi očami

Krátky opis
Pri príležitosti 170. výročia narodenia P. O. Hviezdoslava vyhlasuje Oravská muzeálna spoločnosť v spolupráci s Oravským múzeom P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne celoštátnu literárnu súťaž dospelých začínajúcich autorov s názvom Hviezdoslavova múza.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hviezdoslavova múza

Miesto konania / kraj
Dolný Kubín / Dolný Kubín

Termín konania
01.05.2019 - 30.05.2019

Popis projektu

Súťaže sa môžu zúčastniť dospelí začínajúci autori (od  25 r. – bez obmedzenia veku), ktorých práce neboli doposiaľ knižne publikované a nie sú prihlásené do inej súťaže.
Svoje autorské práce môžete prihlásiť do dvoch kategórií:

  • Poézia
  • Próza

V kategórii poézia sa vyžadujú 1 až 3 básne. V kategórii próza je možné zaslať do súťaže 1 až 3 prozaické útvary v rozsahu maximálne 5 normovaných strán. Propozície literárnej súťaže spolu s prihláškou si môžete stiahnuť na webovej adrese https://www.oravskemuzeum.sk/hviezdoslavova-muza/

" target="_blank">https://www.oravskemuzeum.sk/hviezdoslavova-muza/">https://www.oravskemuzeum.sk/hviezdoslavova-muza/

Názov prímateľa
Oravská muzeálna spoločnosť

Celkový rozpočet:
3 800,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €