Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy inscenácií Debris Company v roku 2019: WOW!, ÚNOS EURÓPY, JÓB, GLITCH

Krátky opis
Jób je provokatívnym dialógom o nádeji a zmysle ľudskej existencie v situáciách zdanlivo nezmyselných.
Fotogaléria
Názov podujatia
DEBRIS COMPANY / Peter Lomnický : Jób, repríza v a4 - priestor súčasnej kultúry

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
06.05.2019

Popis projektu

Sučasný svet založený na logike a chladnej dokonalosti a neomylnosti kontrastuje s krehkou, bezbrannou dušou človeka, podliehajúcou náhode a zápasiacou s vlastným tieňom a vlastnou nedokonalosťou. Pochybnosti o viere, neistota, vnútorné dezorientovanie sa súčasného človeka -  Jóba 21. storočia, sa zmietajú v labyrinte otázok o zmysle utrpenia človeka a večného zápasu rozumu a citu.


Autor: P. Lomnický, Réžia, koncept: J. Vlk, Hudba: J. Vlk, J.S. Bach, Choreografia: S. Vlčeková, Asistent Choreografa: D. Raček, Výtvarné riešenie a svetelný dizajn: J. Ptačin, Kostýmy: K. Holková, Dramaturgia: D. Čiripová, Hudobná realizácia: R. Harvan, Videoart: A. Zelina, Technická spolupráca: J. Čabo, Produkcia: M. Širáňová

Účinkujú: M. Potokárová, M. Noga, R. Harvan 


Projekt bol podporený z verejných zdrojov z Fondu na podporu umenia a Bratislavského samosprávneho kraja

Názov prímateľa
debris company / umenie a ľudia

Celkový rozpočet:
21 320,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €