Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Deti, hurá do čítania 3

Krátky opis
V Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra, Zvolen sa 27. novembra 2017 o 11.00 hod. uskutoční beseda ZŠ v rámci projektu Deti, hurá do čítania 3, so spisovateľom Danielom Pastirčákom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Daniel Pastirčák

Miesto konania / kraj
Zvolen / Zvolen

Termín konania
27.11.2017

Popis projektu


Daniel PASTIRČÁK (1959) študoval na Strednej umeleckej priemyselnej škole v Košiciach odbor keramika a na Slovenskej evanjelickej bohosloveckej fakulte v Bratislave. Po ukončení štúdia teológie pôsobil ako kazateľ Cirkvi bratskej najprv v Michalovciach, od roku 1992 v Bratislave. Knižne debutoval roku 1993 príbehmi Damianova rieka. Rozprávky o láske a večnosti (1993), rozprávkovú ságu Čintet alebo More na konci sveta (2000), ale aj originálnu interpretáciu Proglasu Slovo pred slovom. Proglas pre deti a ich rodičov(2012),vydal básnické zbierky Tehilim (1997), Kristus v Bruseli (2005). Je aj autorom knihy kázní Zdravé telo v kóme (2010) či Boží strom zla (2014). Teologickej esejistike sa venuje v knižkách Evanjelium podľa Jóba (2013) aj Vietor veje, kam chce I. (2015).

Pre návštevníkov knižnice sú pripravené záložky do kníh s profilom besedujúceho.

Projekt z verejných zdrojov podporil FOND NA PODPORU UMENIA, hlavným partnerom podujatia je FOND NA PODPORU UMENIA.


Názov prímateľa
Krajská knižnica Ľudovíta Štúra

Celkový rozpočet:
2 178,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €