Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vajanského Martin 2019 - krajské kolo celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky Hviezdoslavov Kubín v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých

Krátky opis
Vajanskeho Martin - krajské kolo celoštátnej postupovej súťaže Hviezdoslavov Kubin je súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy pre jednotlivcov a kolektívy. Cieľom súťaže je rozvíjať a podporovať talenty, lásku k literárnym hodnotám a k umeleckému slovu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vajanskeho Martin

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
02.05.2019 - 06.05.2019

Popis projektu

Súťaž a prehliadka v recitácii jednotlivcov i kolektívy sa uskutoční v dňoch 2. a 3. mája 2019 v Turčianskej galérii a 6. mája v Národnom dome Slovenského komorného divadla v Martine. Pre jednotlivcov sa súťaž koná prvé dva dni, tretí deň je venovaný detským recitačnym ko!ektivom a divadlám poézie. Navzájom si môžu svoje sily zmerať recitátori v piatich vekových kategóriách a kolektívy v dvoch a to do pätnásť rokov a nad pätnásť rokov. Okrem toho, že víťazi postupujú na celoštátne kolo Hviezdoslavov Kubin do Dolného Kubína, rozvíjajú svoj talent, podporujú slovenský jazyk a kultivovanost prejavu i reči.

Názov prímateľa
Turčianske kultúrne stredisko v Martine

Celkový rozpočet:
3 760,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €