Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrno-vzdelávacie aktivity Priestor Súčasného Tanca 2019

Krátky opis
Workshopy súčasného tanca v rámci podujatia: Dni Tanca Košice 2019 v rámci osláv medzinárodného dňa tanca.
Fotogaléria
Názov podujatia
Dni Tanca Košice 2019: Kontaktná improvizácia/Body writing

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
25.04.2019

Popis projektu

Milióny tanečníkov oslavujú každoročne 29. apríla od roku 1982 po celom svete Medzinárodný deň tanca. V Košiciach sa bude tancovať a oslavovať až tri dni v rámci podujatia Dni tanca Košice 2018 (Worlds Dance Day), ktoré organizuje občianske združenie „Outrbreak“ v spolupráci s ďalším kultúrnymi operátormi.

Cieľom podujatia je rozvíjať v ľuďoch vzťah k tancu, pohybu a modernému umeniu. Priblížiť verejnosti rôznorodosť tanečného umenia, jeho vzájomné prepojenie, hlbšiu podstatu a poskytnúť pohľad na tanec ako široké umelecké spektrum plné stretávania sa, vzdelávania sa, životného zdravia a radosti z pohybu.

Priestor Súčasného Tanca sme sa k organizátorom pridali a pozývame vás na nasledovné workshopy:

KONTAKTNÁ IMPROVIZÁCIA
/25.04. štvrtok/17.30 - 18:45 hod./lektor: Katarína Rampáčková
BODY WRITING
/25.04. štvrtok/19:00 - 20:15 hod./lektor: Michaela Sabolová

z verejných zdrojov podporil https://www.facebook.com/fondnapodporuumenia/" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(255, 255, 255);">Fond na podporu umenia

KONTAKTNÁ IMPROVIZÁCIA
Druh improvizácie vo dvojici, alebo skupine, kde sa hrá s prenášaním vlastnej váhy a váhy partnera. Ide o slobodnú komunikáciu dvoch tiel, o zmenu ťažiska a radosť z pohybu. Na tomto workshope sa naučíme ako sa uvoľniť a dôverovať partnerovi. Necháme sa unášať dialógom tiel.
V júni pripravujeme intenzívny víkendový workshop kontaktnej improvizácie.

BODY WRITING
Tvorivá práca s telom. Zoznámenie sa s pohybovým zápisom Motif Writing alebo Motif Notation. Ide o jasný slovník pohybu a komplex vizuálnych symbolov, s ktorými sa budeme hrať, komunikovať, tvoriť a improvizovať skrz pohyb. Vynálezcom tejto pohybovej notácie je tanečník a taneční teoretik Rudolf Laban, jeden z priekopníkov moderného výrazového tanca v Európe.

Lektorky:
Kat Rampáčková - je choreografka, improvizátorka, tanečná aktivistka a spoluzakladateľka PST - Priestoru Súčasného Tanca. Narodená v Košiciach na Slovensku. Má absolvovanú švajčiarskú vysokú školu pohybového herectva - Scuola Teatro Dimitri a následne ukončeného magistra choreografie na HAMU v Prahe. Momentálne žije v Barcelóne, kde prehĺbuje svoje tanečné vzdelanie v kontaktnej improvizácií a v somatickom vzdelávaní Body Mind Centering.

Michaela Sabolová sa od scénického tanca dostala k súčasnému tancu a performatívnemu umeniu. Venuje sa tanečným aktivitám, ktoré zastrešuje iniciatíva PST-Priestor Súčasného Tanca. Je absolventkou bakalárskeho štúdia v odbore Liečebná pedagogika a školy Vedomého Pohybu Reny Milgrom (Praha, Česka republika).V súčasnosti je účastníčkou Certifikovaného vzdelávacieho programu Laban/Bartenieff Fundamentals studies (Berlín, Nemecko). Pri svojej práci prepája súčasný tanec s týmto somatickým systémom.

Názov prímateľa
PST- Priestor Súčasného Tanca o.z.

Celkový rozpočet:
5 225,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €