Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tempus paschale

Krátky opis
Koncert spevov stredovekého gregoriánskeho chorálu, aj s kompozíciami ranej polyfónie a s improvizovaným viachlasom so spoluúčinkovaním moderných sláčikových nástrojov (husle, viola, violončelo, kontrabas). Zaznejú aj chorálne spevy z tradície Dominikánov, ktorí v Banskej Štiavnici pôsobili od 13. storočia. Koncert sa koná pri príležitosti výročia konsekrácie Farského kostola v Banskej Štiavnici. Banská Štiavnica – farský Kostol Nanebovzatia Panny Márie, 5 / 5/ 2019 (nedeľa) 11:30
Fotogaléria
Názov podujatia
TEMPUS PASCHALE - koncert gregoriánskeho chorálu

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
05.05.2019

Popis projektu

Koncert spevov stredovekého gregoriánskeho chorálu, aj s kompozíciami ranej polyfónie a s improvizovaným viachlasom so spoluúčinkovaním moderných sláčikových nástrojov (husle, viola, violončelo, kontrabas). 

Zaznejú aj chorálne spevy z tradície Dominikánov, ktorí v Banskej Štiavnici pôsobili od 13. storočia.  

Koncert sa koná pri príležitosti  výročia konsekrácie Farského kostola v Banskej Štiavnici.


Banská Štiavnica – farský Kostol Nanebovzatia Panny Márie, 5 / 5/ 2019 (nedeľa)   11:30

Názov prímateľa
Musica perpetua

Celkový rozpočet:
1 885,00 €

Výška podpory:
1 790,00 €