Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mladí pátrači

Krátky opis
Cieľovou skupinou sú deti v rozmedzí od 8 do 16 rokov. Prínosom je autentický jazyk "teen age" generácie, ktorú má kniha osloviť. Prostredníctvom predmetnej reči a usadenia príbehu do reálneho prostredia dielo nenásilne odkrýva časť našej histórie a poodhaľuje krásu našej krajiny.
Fotogaléria
Názov podujatia
Mladí pátrači

Miesto konania / kraj
Modra / Pezinok

Termín konania
01.03.2019 - 01.01.2020

Popis projektu

Jedná sa o detektívny  prípad pre mladých pátračov. Príbeh bude postavený na záhade, ktorá sa odohrala v pohorí Malých Karpát. Neprestajné napätie bude prepojené so skutočnou záhadou "Mesačnej jaskyne", ktorú opisuje vojnový hrdina Antonín T. Horák. V diele budú spomenuté aj iné osobnosti Slovenskej histórie.  Opis prírody a zaujímavosť prostredia budú zároveň lákadlom na návštevu Malých Karpát. Cieľom projektu je zaujať a prebudiť záujem o literatúru, ako aj históriu pre mladú generáciu. 

Názov prímateľa
Martin Schwarz

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
2 862,00 €