Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čitateľský klub Violy

Krátky opis
Hlavným zámerom projektu Čitateľský klub Violy je podpora čitateľstva a kultivácia literárneho vkusu u rôznorodo generačne štrukturovaného publika prostredníctvom diskusných stretnutí nad vybranými dielami slovenskej a svetovej literatúry. Cieľom je rozvoj umeleckého cítenia, interpretácie, schopnosti rozlišovať hodnotu a výrazové možnosti literárneho umenia, rozvíjanie schopnosti komunikovať o prečítanom, vedieť formulovať a zdieľať svoj umelecký zážitok.
Fotogaléria
Názov podujatia
H.CH. Andersen: Rozprávky (výber)

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
23.04.2019

Popis projektu

Asi niet človeka, ktorý by jeho meno aspoň raz nepočul, čo by sa nestretol s aspoň jedným jeho príbehom... a predsa, možno práve vtedy, keď si myslíme, že čosi poznáme, si niektoré detaily nevšimneme.
V aprílovom Čitateľskom klube Violy Vás pozývame k nazretiu pod povrch rozprávok HANSA CHRISTIANA ANDERSENA.
Pre rozhovor sa okrem konkrétnych textov, ktoré pre Vás vyberiem, núka hneď niekoľko tém. Nielen otázka, či v detstve čítame jeho príbehy rovnako ako v dospelosti, a či nás teda v dospelom veku nečakajú v jeho rozprávkach nové objavy, ale i úvaha o prípustných či neprípustných úpravách, zjednodušeniach, ba až komerčných gýčoch Andersenových pôvodných textov. Prečo sa jeho rozprávky stali známe v celom svete, hoci im on sám v rámci svojej tvorby vôbec neprikladal najväčší význam? Čím sa líšia od iných rozprávkových textov? Čím obohatili rozprávkový žáner?
Vo výbere nebude chýbať napríklad Mrzké káčatko, no skúsim spomedzi 156 Andersenových rozprávok a poviedok vybrať aj takú, ktorú ste možno ešte nečítali. A budem rada, ak pripomeniete tú, ktorá v detstve či i neskôr v dospelosti najviac oslovila Vás.

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
2 106,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €