Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Poetika v ženskom šate 3. ročník

Krátky opis
Cieľom projektu je prezentovať výrazné zjavy súčasnej klubovej scény. Dramaturgia prihliada nielen žánrovú, ale aj generačnú pestrosť prehliadky. Ide o umelecké podujatie, ktorého ambíciou je prezentovať domácu autorskú scénu, slovenské interpretky pôsobiace v zahraničí a zároveň predstaviť zahraničných hudobných interpretov, ktorí svojou tvorbou stvárňujú škálu viacerých hudobných žánrov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Sny o Gruzínsku - koncert gruzínskej speváčky Manany Menabde

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
27.04.2019

Popis projektu

MANANA MENABDE
je gruzínska speváčka, herečka, režisérka, skladateľka, maliarka. Narodila sa v Tbilisi v r. 1948. Pochádza zo starého gruzínskeho rodu, spolu s troma sestrami je v Gruzínsku nositeľkou žánru mestskej romance. Udržiava rodinné tradície od mladého veku, už ako 16 – ročná začala spievať v skupine Rjero. Vyštudovala réžiu na Divadelnom inštitúte Š. Rustaveľa, pokračovala v štúdiu v Moskve. Po návrate do Tbilisi pracovala ako režisérka hudobných programov gruzínskej televízie. Zároveň začala maľovať, jej práce, najmä grafické, boli viackrát vystavované. V 80. rokoch pôsobila ako herečka v Divadle improvizácie v Moskve.

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
4 843,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €