Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zachovanie a ochrana tradičnej ľudovej kultúry a oživenie tradičných gemerských remesiel

Krátky opis
Zachovanie a ochrana gemerských remesiel v rámci organizovania rôznych akcií, ako je aj Jarný Gastro festival. Podujatie je určené širokej verejnosti, od najmenších po dospelých. Záujem o toto podujatie každým rokom rastie, za posledné dva roky vyrástlo z neho jedno z najnavštevovanejších gastro festivalov na Gemeri.
Fotogaléria
Názov podujatia
Jarný Gastro festival

Miesto konania / kraj
Krásnohorská Dlhá Lúka / Rožňava

Termín konania
27.04.2019

Popis projektu

 Cieľom Gastro festivalov, ktoré teraz už organizujeme dvakrát ročne je aj prehlbovanie profesionálnych a medziľudských vzťahov,  vzájomné spoznávanie, rozvoj tvorivosti, získavanie nových poznatkov a zručností. Naším cieľom je realizovať sériu aktivít, zameraných na zachovanie tradičnej ľudovej kultúry na Gemeri. Gastro festivaly láka záujemcov nie len z okolia Rožňavy, ale aj zo zahraničia. Na  Jesennom festivale sme mali vyše 4000 návštevníkov. NA Jarnom Gastro festivale máme v pláne ponúkať viac, ako 20 druhov  gemerských jedál na ochutnávku, remeselníci zo združenia budú predávať svoj tovar na remeselnícke trhu, kde očakávame vysokú učasť našich remeselníkov, popri dobrom jedle a trhov návštevníci si môžu vychutnať aj  a folklórne vystúpenia. Pre deti priprapuvejem tradičné ľudové remeselnícke hry v rámci vytvorenia detského dvora.  Podujatie  V rámci projektu budú priamo zapojené subjekty, ako sú: remeselníci zo združenia, prvovýrobcovia, gazdovia, slovenské, maďarské a rómske folklórne skupiny z okolitých obcí. 

Názov prímateľa
Združenie gemerských remeselníkov - Gömöri Kézművesek Társulása

Celkový rozpočet:
12 000,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €