Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

"Mali sme my sokola..." - Štefánikovská tradícia v mužskej zborovej tvorbe

Krátky opis
Literárno-hudobná kompozícia k 100. výročiu tragickej smrti gen. Milana Rastislava Štefánika v podaní mužského speváckeho okteta Danubius Octet Singers s dirigentom Danielom Simandlom a mladého slovenského herca Juraja Hrčku.
Fotogaléria
Názov podujatia
Mali sme my sokola

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
05.05.2019

Popis projektu

V Novom evanjelickom kostole na Legionárskej ul. v Bratislave sa v nedeľu 5. mája 2019 o 18.00 hod. uskutoční slávnostné podujatie – literárno-hudobná kompozícia k 100. výročiu tragickej smrti gen. Milana Rastislava Štefánika pod názvom „Mali sme my sokola...“  

V rámci programu odznejú archívne a málo uvádzané mužské zborové skladby Štefánikovho osobného priateľa, hudobného skladateľa Mikuláša Schneidra-Trnavského v podaní mužského speváckeho okteta Danubius Octet Singerspod vedením dirigenta Daniela Simandla.  Zaznie o. i. titulný zbor podujatia, ktorý znel na slávnostnom odhalení mohyly na Bradle v r. 1928, alebo pieseň „Našiel som si v šírom poli“ na Štefánikov básnický text.  K hudobným raritám bude patriť aj hymna francúzskych legionárov Le Boudin alebo mužský zbor, ktorý napísal Štefan Fajnor, krstný otec M.R.Štefánika. 

Literárnu časť podujatia budú tvoriť ukážky zo Štefánikovej bohatej korešpondencie, úvahy a verejné prejavy M.R.Štefánika, ako aj jeho posledný list v podaní mladého slovenského herca Juraja Hrčku


Názov prímateľa
Harmonia Seraphica

Celkový rozpočet:
2 632,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €