Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Autorské čítania Medziriadky

Krátky opis
Medziriadky sa predstavia v Prešove! Marcová čítačka Medziriadkov bude prozaická. Tak ako na všetkých našich čítaniach i tentoraz dostane priestor jeden etablovaný autor a jedna mladá začínajúca autorka, finalistka Medziriadkov. Svoju tvorbu vo štvrtok 21. marca o 19:00 v Libresso Books & Coffee predstavia Ondrej Štefánik a Jela Abasová. Moderuje Marta Součková. Autorské čítania Medziriadkov finančne podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Autorské čítanie - Ondrej Štefánik a Jela Abaosvá

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
21.03.2019

Popis projektu

Ondrej Štefánik sa narodil v roku 1978 v Bratislave, kde aj študoval na Filozofickej fakulte UK. Pracuje ako copywriter v reklamnej agentúre. Debutoval roku 2011 zbierkou poviedok Pštrosí muž, nasledoval román Bezprsté mesto (2012), ktorý bol zaradený do finálovej desiatky literárnej súťaže Anasoft litera. Za ďalší román Som Paula (2016) neskôr získal hlavnú cenu súťaže.

Jela Abasová má dvadsaťpäť rokov. Je doktorandka na Slovenskej technickej univerzite, kde sa venuje dátovej analýze. „Píšem vyše desať rokov, a to najmä žáner fantasy a umelú mytológiu, z poézie predovšetkým aforizmy vo forme haiku. Doteraz mi tlačou vyšlo trinásť poviedok v slovenčine a češtine.“ Medailové umiestnenia dosiahla v súťažiach O dračí řád, New Weird, Dumky podvečerné, Medziriadky, Zpívající věže, Poviedka Istroconu, Stratené príbehy, Hororová soutěž Horor webu, Literárna súťaž SlavCon. Viackrát bola porotkyňou česko-slovenských literárnych súťaží.

Názov prímateľa
Medziriadky

Celkový rozpočet:
3 190,00 €

Výška podpory:
2 900,00 €