Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Autorské čítania Medziriadky

Krátky opis
V apríli sa v banstrobystrickom Artfore predstaví oceňovaná dvojica etablovaný autor a úspešná Medziriadkarka: prozaik, držiteľ ocenenia Anasoft litera (a mnohých iných) Balla a talentovaná účastníčka viacerých literárnych súťaží vrátane Medziriadkov Nicol Hochholczerová. Čítanie sa uskutoční 11. apríla o 19:00. Srdečne Vás na ňu pozývame! Moderovať bude Soňa Uriková. Autorské čítania Medziriadkov finančne podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Autorské čítanie - Balla a Nicol Hochholczerová

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
11.04.2019

Popis projektu

Balla (1967) je autorom jedenástich prozaických kníh, ktoré vyšli v prekladoch vo viacerých európskych i svetových jazykoch. Je laureátom Ceny Ivana Krasky a Ceny Anasoft litera. 

Nicol Hochholczerová (1999) je dlhoročnou účastníčkou Medziriadkov, na ktorých minulý rok získala Cenu Divadlo Pôton, spojenú s rezidenčným pobytom v divadle, bola aj finalistkou súťaže POVIEDKA - literárna súťaž v roku 2016. Býva v banskobystrickom kláštore, študuje grafiku na Akadémii umení a je autorkou najlepšieho gulášu na svete.

Názov prímateľa
Medziriadky

Celkový rozpočet:
3 190,00 €

Výška podpory:
2 900,00 €