Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Quasars Ensemble & Košice, 8. ročník

Krátky opis
Toshiya Suzuki – Sólový recitál Druhý koncert 8. ročníka festivalu Quasars Ensemble & Košice predstaví jedného z najvýznamnejších interpretov súčasnej flautovej tvorby na svete - japonského virtuóza Tosiya Suzukiho. Program: F. Gardella, L. Cori, I. Buffa, P. Duchnický, S. Sciarrino, S. Kobayashi, B. Ferneyhough Tosiya Suzuki, zobcové flauty (Japonsko)
Fotogaléria
Názov podujatia
Quasars Ensemble & Košice, 8. ročník , Toshiya Suzuki – Sólový recitál

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
14.11.2017

Popis projektu

Projekt Quasars Ensemble & Košice, 8. ročník, je zameraný na prezentáciu a šírenie svetovej a slovenskej vážnej hudby a slovenského interpretačného umenia, ako aj prezentáciu u nás menej známych, vo svete však bežne hrávaných skladieb géniov klasickej hudby. Ide o skladby netradičného komorného zoskupenia v rozmanitých nástrojových kombináciách drevených dychových nástrojov vo farebnom prelínaní so sláčikovými nástrojmi a klavírom.Dôležitým aspektom sú teda nové pôvodné hudobné diela mimoriadnej umeleckej kvality od košických ale aj svetovo uznávaných skladateľov. Projekt je určený pre širokú, ale aj odbornú verejnosť, v ktorom si nájde svoje miesto každá generácia, hľadajúca krásu umenia. Týmto projektom si ako jeden z hlavných cieľov kladieme predstaviť a sprostredkovať krásu a hodnotu „vážnej hudby“ predovšetkým mladej generácii ako protihodnotu v dnešnom hektickom a uponáhľanom čase konzumu.

 

 

Názov prímateľa
QUASARS

Celkový rozpočet:
9 600,00 €

Výška podpory:
8 200,00 €