Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Na tej lúke, na zelenej - krajská súťaž detských folklórnych súborov

Krátky opis
Krajské kolo súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov
Fotogaléria
Názov podujatia
Na tej lúke, na zelenej

Miesto konania / kraj
Buzica / Košice-okolie

Termín konania
13.04.2019

Popis projektu

Tlačová správa

Krajská súťažná prehliadka detských folklórnych súborov pod názvom Na tej lúke, na zelenej sa bude konať v priestoroch kultúrneho domu v obci Buzica 13. apríla 2019. Z troch regionálnych kôl v Košickom samosprávnom kraji postúpilo päť víťazných kolektívov. Na pódiu sa vystrieda vyše 150 talentovaných detí. Súťaž odštartujeme o 11-tej hodine.

Na súťaži budeme môcť vidieť vystúpenia detských folklórnych súborov Viganček (Košice), Bambuchy (Gemerská Poloma), Hanička II (Košice), Oriešok (Smižany) a Jadlovček (Margecany).

Sprievodnými aktivitami počas a po súťaži budú tvorivé dielne. S tanečnými lektormi a živou ľudovou hudbou si môžu osvojiť aj nové tanečné kroky.

Päťčlenná porota bude mať opäť ťažkú prácu pri posudzovaní. Okrem zaradenia kolektívov do jednotlivých pásiem bude musieť určiť aj priamy postup a návrhu na postup na celoštátne kolo súťaže, ktoré sa bude konať 8-9. júna v Košiciach.

Vstup na podujatie je voľný!

Podujatie z verejných zdrojov podporil fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Centrum kultúry Košického kraja

Celkový rozpočet:
3 700,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €