Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Banská Štiavnica 2019: Renovácia identity

Krátky opis
ŠTIAVNICA NIELEN STRIEBORNÁ alebo Šľachtici, básnici a náckovia – premiéra Viacžánrová pouličná pochôdzková inscenácia o hľadaní súčasného pokladu Banskej Štiavnice.
Fotogaléria
Názov podujatia
Štiavnica nielen strieborná – premiéra

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
01.06.2019

Popis projektu

Historické a zároveň súčasnou formou inscenované putovanie umelcov a divákov od Radničného námestia cez Nám. Sv. Trojice až po Starý zámok so živou hudbou, spevom a tancom za neobjaveným pokladom baníckeho mesta, ktorý sa neukrýva iba v striebre, ale najmú v ľuďoch a ich osobných príbehoch. Sedem až desať zastavení v jedinečných exteriéroch a interiéroch centra humorne oživí fragment z dejín Štiavnice priamo pred fasádami objektov pôvodných udalostí.

Divadelné vystúpenie prináša https://almaziastiavnica.sk/umelci-zoznam/ansambel-nepravidelneho-divadla" style="color: rgb(55, 124, 167); transition-property: color, background-color, border-color; transition-duration: 0.2s; transition-timing-function: linear;">Ansámbel nepravidelného divadla, Kremnica, uvidíte ho v rámci projektu https://almaziastiavnica.sk/umelci-zoznam/ansambel-nepravidelneho-divadla" style="color: rgb(55, 124, 167); transition-property: color, background-color, border-color; transition-duration: 0.2s; transition-timing-function: linear;">Štiavnica nielen strieborná

Názov prímateľa
Mesto Banská Štiavnica

Celkový rozpočet:
369 035,00 €

Výška podpory:
286 925,00 €