Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čarovná studnička

Krátky opis
Vynášanie Zimy - Marienky - jarné zvykoslovie - 07. apríla 2019, 13:00 v obci Drienčany. Účinkujú: DFS Zrkadielko a Ženská spevácka skupina Skaliny z Hnúšte a občania obce Striežovce.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vynášanie Zimy - Marienky

Miesto konania / kraj
Hrušovo / Rimavská Sobota

Termín konania
07.04.2019

Popis projektu

Banskobystrický samosprávny kraj, Gemersko - malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote, o.z. Striežovské zvony, Obec Hrušovo Vás pozývajú 7. apríla 2019, o 13:00 na tradičné podujatie Vynášanie Zimy - Marienky.

Každoročne sa občania tejto obce zapoja do tradičného, jarného zvyku, aby vyniesli Zimu - Marienku za dedinu a priniesli jar. Tento zvyk je súčasťou jarného zvykoslovia a konal sa na Smrtnú nedeľu, čo dodnes zachovávajú v dedinke Striežovce.

Do podujatia sa zapoja aj členovia Detského folklórneho súboru Zrkadielko a Ženská spevácka skupina Skaliny z Hnúšte.

Súčasťou podujatia bude výstava veľkonočných ozdôb.

Podujatie sa realizuje v rámci projektu Čarovná studnička, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Tešíme sa na stretnutie s Vami pri sviatkoch jari.

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
12 800,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €