Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čarovná studnička

Krátky opis
Modrotlačová krása - bol názov tvorivej remeselnej dielne - prezentácia tradičnej výroby modrotlače. V Dome kultúry v Revúcej sa 16.03.2019 priúčalo tradičnej výrobe modrotlače 15 účastníkov s lektorkou Ing. Luciou Dovalovou a jej dcérami Krístínou a Luciou. Aktivita sa realizovala v rámci projektu Čarovná studnička, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Modrotlačová krása

Miesto konania / kraj
Revúca / Revúca

Termín konania
16.03.2019

Popis projektu

Modrotlačová krása - bol názov tvorivej remeselnej dielne - prezentácia tradičnej výroby modrotlače. V Dome kultúry v Revúcej sa 16.03.2019 priúčalo tradičnej výrobe modrotlače 15 účastníkov s lektorkou Ing. Luciou Dovalovou a jej dcérami Krístínou a Luciou.  Účastníci sa dozvedeli o histórii modrotlače, o jej mieste pôvodu. O postupe farbenia, maľovania. Mohli si tak vyrobiť svoj vlastný výrobok a vyskúšať si tak v malom výrobu vlastnej modrotlače. 

Aktivita sa realizovala v rámci projektu Čarovná studnička, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
12 800,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €