Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

FAD – Festival Amatérskeho Divadla 2019, 5. ročník

Krátky opis
FAD 2019 Festival Amatérskeho Divadla, 5. ročník 2019, kultúrny dom Párovské Háje, Nitra 21.- 24. 3. 2019
Fotogaléria
Názov podujatia
FAD 2019, Festival Amatérskeho Divadla

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
21.03.2019 - 24.03.2019

Popis projektu

FAD 2019

Festival Amatérskeho Divadla, 5. ročník 2019, kultúrny dom Párovské Háje, Nitra

21.- 24. 3. 2019

 

Chceme vytvárať festivalový priestor amatérskym divadlám rôznych poetík a žánrov. Prioritne pre divadelné súbory z Nitrianskeho kraja.

Veková hranica účinkujúcich je 16 rokov a viac, adresátom je mladé a dospelé publikum.

Hľadáme nové predstavenia, ktoré vznikli od mája 2018 do februára 2019, predstavenia, ktoré hľadajú netradičnú cestu k divákom.

 

Čo nájdete počas festivalu:

9 inscenácií divadla mladých a dospelých

odborné diskusie s tvorcami, vedené odborníkmi, divadelnými kritikmi, ktorými sú: Matej Moško, Daniela Evjaková, Miroslav Zwiefelhofer, Martina Mašlárová a osobné konzultácie

divadelnú dielňu s lektorom z Ukrajiny, Jurij Paskar 

 

Sprievod. aktivity:

- prezentácia - hosť VіdSutnіst, Ukrajina, predstavenie a diskusia

- prezentácia DS z Košíc ako výmena za účinkovanie nitrianskeho DS Slúchadlo , Nitra v Kasárňach v Košiciach 15.-17.2. 2019, diskusia o divadlách na východnom Slovenku a to Divadlo Pa, Košice 
Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
6 710,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €