Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

AMFO 2017 - celoštátna súťaž a výstava amatérskej fotografickej tvorby

Krátky opis
AMFO je celoštátna postupová súťaž, ktorej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum Bratislava. V tomto roku sa koná 45. ročník. Zapojiť sa do nej môžu amatérski fotografi zo Slovenska, ktorí súťažia vo vekových kategóriách deti, mládež a dospelí. Hodnotení sú v čiernobielej a vo farebnej fotografii. Osobitnú kategóriu tvorí multimediálna prezentácia fotografií. Tento rok postúpilo do celoštátneho kola 454 autorov s viac ako sedemsto dielami, z ôsmich krajov Slovenska.
Fotogaléria
Názov podujatia
výstavy, vernisáže, slávnostné vyhodnotenie, workshopy, rozborové semináre, konzultácie, portfólio

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
03.11.2017 - 24.11.2017

Popis projektu

AMFO 2017

Dobrá fotografia má vyvolať emócie...

Výstava amatérskej fotografickej tvorby  AMFO zavítala do Nitry. Svoju autorskú tvorbu predstavilo  viac ako 150 autorov z celého Slovenska. Bol to víkend seminárov o fotografii,  workshopov, fotografovania v Nitre a  v okolí, sprievodné fotografické výstavy a diskusie. Slávnostné vyhodnotenie súťaže sa uskutočnilo 3. novembra o 17. 00 v Galérii Mlyny Nitra.  

AMFO  je celoštátna postupová súťaž, ktorej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum Bratislava. V tomto roku sa koná 45. ročník. Zapojiť sa do nej môžu amatérski fotografi zo Slovenska, ktorí súťažia vo vekových kategóriách deti, mládež a dospelí. Hodnotení sú v čiernobielej a vo farebnej fotografii. Osobitnú kategóriu tvorí multimediálna prezentácia fotografií. Tento rok postúpilo do celoštátneho kola 454 autorov s viac ako sedemsto dielami, z ôsmich krajov Slovenska.

V odbornej porote sa stretli vynikajúci fotografi, lektori a pedagógovia. Predsedníčkou poroty bola Mgr. art Petra Cepková, ArtD., z Bratislavy, členmi Ing. Alan Hyža, z Bratislavy, Mgr. Rudolf Lendel z Bratislavy, Mgr. Jozef Peniak, PhD., z Nitry a Ing. Miroslav Pfliegel, CSc., zo Žiliny. Petra Cepková, predsedníčka poroty, uviedla: " I tohtoročná celoštátna postupová súťaž amatérskej fotografie AMFO 2017 opäť prezentuje rôzne fotografické vyjadrenia." Pri posudzovaní jednotlivých diel nie vždy panovala zhoda u jednotlivých členov poroty, preto viedli medzi sebou  často krát dlhé dialógy. "Ale to je dobre," povedal Alan Hyža,  „pretože dobrá fotografia má vyvolať emócie, nútiť k premýšľaniu a klásť otázky“.Úroveň slovenskej amatérskej fotografie rastie. Najmä fotografi do 16 a do 21 rokov sú inveční, hľadajúci, tvoriví a neboja sa experimentovať s témou i s formou" dodal ďalší člen poroty Rudolf Lendel.

Sprievodné  podujatia

Okrem celoštátnej výstavy AMFO sme  pripravili  pre účastníkov bohatý sprievodný program: fotografické workshopy s Petrou Cepkovou,  s Danielom Brogyányim, s Hanou a Františkom Kolářovými, Portfolio Review s lektormi Jozefom Peniakom , Miroslavom Pfliegelom, Rudolfom Lendelom, fotografovanie pri Dražovskom kostolíku, besedu o fotke a  sprievodné  výstavy. Výstavu z 37. ročníka Národnej súťaže Českej republiky prišiel 3. novembra do KOS v Nitre slávnostne otvoriť Milan Sedláček z NIPOS Artama Praha. Tu si môžu návštevníci  pozrieť aj autorské a kolektívne prezentácie fotografií Štyri ročné obdobia. V OC Centro je to výstava Dekáda k 10. výročiu Fotoklubu za Šale, Ráscestia Tomáša Bugára sú prezentované v Trafačke  a v Kultúrnom dome v Dražovciach je to Utajená krása Martinského vrchu.

Hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia. Podujatie podporil Nitriansky samosprávny kraj, Mlyny Nitra, Národné osvetové centrum Bratislava a ďalší partneri.

 

Pozývame všetkých do Galérie Mlynov, kde čaká na návštevníkov viac ako dvesto jedinečných fotografií, ktoré možno vyvolajú emóciu, možno rozprúdia diskusiu a možno zamyslenie, prípadne otázky... možno...

Na slávnostnej  vernisáži vystúpil  Itcho Pčelár s Kristínkou Uhlíkovou a Jurom Janíkom. Výstava potrvá do 24. novembra 2017.

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
11 700,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €