Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii v KOS

Krátky opis
6. 4. 2019 Pohľady do umenia - Výtvarné cestičky výtvarný workshop pre neprofesionálnych výtvarníkov v rámci cyklického vzdelávania kde? Krajské osvetové stredisko v Nitre lektor: Mgr. Peter Pauko téma: Zátišie
Fotogaléria
Názov podujatia
Výtvarné cestičky - výtvarný workshop pre neprofesionálnych výtvarníkov

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
06.04.2019

Popis projektu

Cieľom výtvarného workshopu  je naučiť sa a  pochopiť podstatu techniky Alla prima, t. j. dokončiť obraz na jedno sedenie. 

Zámerom je rozšíriť  poznatky  o technikách maľby.  Technika ALLA PRIMA - je maľovanie mokrým do mokrého. Táto technika umožňuje vytvoriť obraz v priebehu  jedného dňa.

Súčasťou bude  aj teoretická časť zameraná na  - úpravu plátna - šepsovanie, na teóriu o farbách, o   kompozícii, o perspektíve...
Súčasťou bude i   vzdelávacia časť  teoretického charakteru z dejín výtvarného umenia a individuálne konzultácie k autorskej výtvarnej tvorbe zamerané na zvyšovanie umelecko-odborného rastu jednotlivcov, na rozvoj ich výtvarných zručností a podpory výtvarného nadania.

 

 

kontakt a bližšie info: Zdenka Smrečková, 0911 540 018, zdenka.smreckova@kosnr.sk

 

 

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
26 920,00 €

Výška podpory:
23 000,00 €