Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2019 - celoslovenská čitateľská súťaž a putovná výstava

Krátky opis
Osmijankovu literárnu záhradu v Bánovciach nad Bebravou dňa 14. marca slávnostne otvorila primátorka mesta Pani Rudolfa Novotná. Svoju lásku k literatúre potvrdila všetkým zúčastneným porozprávaním rozprávky Kristy Bendovej O žuvačkovom ježkovi.
Fotogaléria
Názov podujatia
Otvorenie putovnej výstavy

Miesto konania / kraj
Bánovce nad Bebravou / Bánovce nad Bebravou

Termín konania
14.03.2019

Popis projektu

Osmijankova literárna záhrada je vďaka Fondu na podporu umenia už v 10. meste. Otvorená čitáreň ponúka množstvo aktivít pre deti rôzneho veku, ale i dospelých. Spoznajú Osmijankov rodostrom aj životopis Kristy Bendovej, zoznámia sa s mnohými literárnymi hrdinmi, ktorých ukrýva Fantazmagorika knihoplodá, hľadajú cestu porekadiel a prísloví, stavajú Veršoplôtiky Tomáša Janovica, Miroslava Válka i Pavla Országha Hviezdoslava, ale hľadajú v sebe aj semienka svojho čitateľstva, aby ich mohli pri odchode zasadiť medzi Knihokvety. Súčasťou výstavy je aj prezentácia hodnotnej detskej literatúry, ktorú ukrýva Peliešok.

Výstava potrvá v Bánovciach nad Bebravou do 30. apríla 2019.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
25 500,00 €

Výška podpory:
19 000,00 €