Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Stretnutia s literatúrou 3

Krátky opis
Prednáška určená dospelým čitateľom spojená s besedou o tajomstvách Tretej ríše.
Fotogaléria
Názov podujatia
Prednáška Milana Zacha Kučeru o tajomstvách Tretej ríše.

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
25.03.2019

Popis projektu

Milan Zacha Kučera patrí medzi renomovaných autorov literatúry faktu. Vo svojej prednáške doplnenej filmovými ukážkami priblíži tajomstvá Tretej ríše a veríme, že zaujme účastníkov stretnutia aj oboznámením s málo známymi informáciami o výsledkoch bádania a prieskumu utajovaných objektov ukrytých v podzemnom komplexe Sovie hory či tajných laboratóriách pod zámkom Ksiaž, z ktorých sa nezachovala žiadna dokumentácia a kde mal prebiehať vývoj biologických a chemických zbraní.   

Za knihu Najväčšie tajomstvá Tretej ríše získal cenu Egona Ervína Kischa s odôvodnením, že dielo má neúnavnú snahu zisťovať neznáme fakty, odhaľovať ich tajomstvá a vypovedať o výsledkoch svojho úsilia vycibreným jazykom a so schopnosťou estetického a emočne pôsobivého zážitku. 

Názov prímateľa
Liptovská knižnica Gašpara Fejérpataky-Belopotockého v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
1 883,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €