Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

12. ročník série jazzových koncertov

Krátky opis
Pavel Morochovič Trio je jedna z najvýraznejších fomácií súčasného nemainstreamového moderného jazzu nielen na Slovensku. Gro repertoáru tvoria prevažne autorské kompozície lídra projektu klaviristu Pavla Morochoviča, ktoré v sebe spájajú prvky jazzu, klasickej hudby a world music. Aktuálnu koncertnú zostavu tvoria Pavel Morochovič (klavír), Juraj Griglák (kontrabas, basová gitara) a izraelský bubeník Utsi Zimring.
Fotogaléria
Názov podujatia
Jazzový koncert: Pavel Morochovič Trio

Miesto konania / kraj
Šamorín / Dunajská Streda

Termín konania
11.11.2017

Popis projektu

Termín: 11.11.2017, 17.00 hod.

Miesto: Mozi klub, Šamorín


Pavel Morochovič - osobitý slovenský klavirista a skladateľ svojim autorským debutom albumom “Awakening”, vydaným v roku 2015 pod renomovaným vydavateľstvom Hevhetia, zarezonoval nielen doma, ale aj v zahraničí. Nahrávka, na ktorej spolupracoval so slovenskými hudobníkmi Martinom Valihorom a Jurajom Griglákom, získala nominácie na cenu Radio Head Awards 2015 a Cenu Esprit 2015. Okrem výborných recenzií, bol album prezentovaný na prestížnych hudobných staniciach a magazínoch nielen v Európe, ale aj mimo nášho kontinentu (napr. v najrenomovanejšom anglickom rádiu Jazz FM, v magazínoch ako Jazz Life, UK Vibe, Jazzwise, atď.)
Krátko po debute sa úspešne etabloval na domácej scéne a má na konte účasť na mnohých významných festivaloch a klubových hraniach (International Jazz Solo Piano Festival Prague, One Day Jazz Fest, Paradox, Unterfahrt, De Biljoke, De Werf, Opderschmelz, Hevhetia Festival, Festival KHJ, Open Jazz Fest Blue Note, Esprit, Jazz Prešov, atď.) V roku 2016 Pavel reprezentoval Slovensko v medzinárodnom projekte Criss Cross Europe, ktorý spája na domácich pódiách etablovaných, no navzájom neznámych hudobníkov. 
Juraj Griglák – kontrabas, basová gitara. Nositeľ Ceny Ladislava Martoníka ako jazzman roka 1994, patrí medzi najuznávanejších inštrumentalistov na slovenskej jazzovej scéne. Jeho v poradí druhé sólove CD “Time to Fly” so špeciálnym hosťom Poogie Bellom a Patches Stewartom získalo cenu ESPRIT za najlepšie jazzové CD roka 2014.
Okrem jazzu sa profesionálne venuje aj vážnej hudbe. Od roku 1991 je členom Slovenskej filharmónie. Koncertoval takmer vo všetkých európskych štátoch, v Japonsku a USA. V súčasnosti vedie svoj projekt Juraj Griglak & Company a je členom skupiny Miss Moravia a Pavel Morochovič Trio.
Utsi Zimring - bicie nástroje – izraelský bubeník a skladateľ sa už v mladom veku stal známym a rešpektovaným hudobníkom vo svojej vlasti. Spolupracoval a koncertoval s renomovanými hudobníkmi zvučných mien ako napr. Mike Stern, Mingus Big Band, David Kikoski, Gary Husband, Bob Franceschini, Ruben Rodriguez, Dominic James, Per Mathisen, Ulf Wakenius, Juraj Griglák, atď. V roku 2011 Utsi vydal svoj prvý sólový album “Zone 23”, na ktorom participovali okrem iných aj Mike Stern (gitara), Dave Kikoski (klavír), Bob Franceschini (saxofón) and Ruben Rodriguez (basová gitara). Album bol vysoko hodnotený v prestížnych časopisoch ako Moderm Drummer Magazine and Drum Magazine. Utsi momentálne spolupracuje s výraznou osobnosťou švédskej jazzovej scény basgitaristom a skladateľom Per Mathisenom, s ktorým kooperujú na rôznych projektoch, naposledy na albume “New York City Magic” uznávaného klaviristu Dave Kikoskiho.


Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia


Názov prímateľa
Jazz Club DS

Celkový rozpočet:
6 390,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €