Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tancovanie pod Kriváňom

Krátky opis
Tábor ľudového tanca sa tento rok bude konať po 8. krát. Hlavným cieľom tanečného tábora je naučiť účastníkov tradičné tance tak, ako sa vyvinuli vo svojom prirodzenom prostredí, oslobodené od umelých zásahov choreografa. Na základe pravidiel, fungujúcich vo vnútornej štruktúre tanca sa učia voľne ho používať. Podstatou myšlienky je „vrátiť tradičné tance z javiska späť medzi ľudí“ a to nie len medzi členov folklórnych súborov, ale najmä nadšencov a priaznivcov z radov laikov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tancovanie pod Kriváňom

Miesto konania / kraj
Východná / Liptovský Mikuláš

Termín konania
19.07.2017 - 23.07.2017

Popis projektu

Záujem o tradičnú kultúru v ostatných rokoch naberá na intenzite. Tanečné domy, školy ľudového tanca a hudby, móda inšpirovaná tradičným odevom, to všetko  je dnes „IN“. A my sme tomu veľmi radi, pretože veríme, že sme k tomu malou kvapkou prispeli aj vďaka Tancovaniu pod Kriváňom. 

Náš tábor je určený pre širokú verejnosť- bez rozdielu tanečných skúseností, veku,  či členstva vo folklórnom kolektíve. Pracujeme súčasne v skupine pokročilí a začiatočníci a každý účastník sa tak môže zaradiť do úrovne, ktorá mu vyhovuje. Domovom tanečného tábora je atraktívne prostredie areálu najväčšieho folklórneho festivalu na Slovensku vo Východnej.

Novinkou tohto ročníka bude spevácka dielňa, pod vedením speváčky a etnologičky Andrei Jágerovej. Spievať sa bude samozrejme stále, ale odborné vedenie na nás bude dozerať vo štvrtok a piatok podvečer.
Pre tohtoročný tanečný tábor vybrali organizátori a lektori tance z Rakovca nad Ondavou, Podpoľania, Fintíc a Silickej Brezovej. Odborný lektorský tím tvorila osvedčená zostava vynikajúcich tanečných pedagógov Stano Marišler a  Vlado Michalko, Simona Dikaszová, Katka Sládečková a Ondrej Galbička.
Tanečníkom bude  hrať pod nohy niekoľko hodín denne a v noci, výborná kapela pod primášskym vedením Michala Pagáča.
Hosťom tábora bude v piatok večer vynikajúca ľudová hudba z Hrochote Paľáčovci.


Názov prímateľa
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
6 135,00 €

Výška podpory:
3 300,00 €