Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

POD LIKAVSKÝM HRADOM - celoštátna súťažná prehliadka detských folklórnych súborov

Krátky opis
Celoštátna súťažná prehliadka detských folklórnych súborov. Prezentácia výsledkov práce najlepších detských folklórnych kolektívov na Slovensku, ich prezentovanie na verejnosti a konfrontácia s výsledkami iných. Poskytnutie priestoru na tvorivé stretnutia s kolektívmi toho istého zamerania a vytvorenie emotívnej atmosféry pri týchto stretnutiach ich motivácia k trvalému vzťahu k folklórnej tradícii i prítomnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
POD LIKAVSKÝM HRADOM - celoštátna súťažná prehliadka detských folklórnych súborov

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
03.06.2017 - 04.06.2017

Popis projektu

Prvý júnový víkend 3.- 4.6.2017  na  Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov,
aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti.
Vyhlasovateľom súťaže je Národné osvetové centrum a spolu s ním podujatie pripravujú Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, obec Likavka a mesto Liptovský Mikuláš              
Podujatie finančne podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, spolufinancované s podporou Žilinského samosprávneho kraja.
Na 26. ročník  súťažnej prehliadky víťazstvom a nomináciou v  krajských stupňoch súťažných prehliadok postúpilo 7 detských folklórnych súborov, na víťaza z Košického kraja si ešte musíme počkať do 14. 5. 2017. Úroveň krajských súťaží a teda najmä úroveň DFS sa z roka na rok zvyšuje a vzhľadom k tomu, v každom kraji porota udelila niekoľko návrhov na postup na celoštátnu úroveň prehliadky.
O tom, kto z návrhov zo všetkých 8 krajských súťaží postúpi,  rozhodne porota celoštátnej prehliadky 15.5. 2017 na spoločnom výberovom zasadnutí.
Detské folklórne súbory sa  divákom aj porotcom predstavia v dvoch súťažných blokoch premiérovo v tomto ročníku v Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši.
Prvý súťažný blok začne vo veľkej sále Domu kultúry o 15:00 a druhý blok o 17:00.
Po chvíľach súťažných  príde čas aj na zábavu. Veríme, že „Školička tanca“ bude pre všetky účinkujúce deti pod vedením odborných lektorov odmenou.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov a meno držiteľa titulu Laureát ako aj  ceny Klimenta Ondrejku sa dozvieme  v úvode galaprogramu  v nedeľu 4. júna 2017 o 14:00 na ihrisku v obci Likavka.
Galaprogramu už tradične predchádza krojovaný sprievod obcou so začiatkom o 13:00 spred kultúrneho domu v Likavke.

Názov prímateľa
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
21 810,00 €

Výška podpory:
20 700,00 €