Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tancuj, tancuj - celoštátna postupová súťaž choreografií folklórnych kolektívov

Krátky opis
Celoštátna postupová súťaž choreografií folklórnych kolektívov. Vytvorenie priestoru pre prezentáciu aktívnej tvorby choreografov, konfrontáciu smerovania choreografickej tvorby v amatérskych folklórnych kolektívoch, zachovávanie štýlu, lokálnej a regionálnej znakovosti v choreografickej tvorbe, výmenu skúseností pri odbornom hodnotení. Cieľom prehliadky je uchovávanie, rozvíjanie a šírenie ľudovej kultúry Slovenska, vyzdvihnutie - ocenenie úspešnej choreografickej tvorby.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tancuj, tancuj

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
11.12.2017 - 12.12.2017

Popis projektu

Z krajských kôl do vrcholného kola súťaže, ktorá sa koná raz za 3 roky,  postúpilo 13 folklórnych kolektívov z celého Slovenska.

Podujatie v sobotnej súťažnej časti, 11. 11. 2017,  tvoria dva bloky choreografí:

I. blok od 15:00 do 16:30.

II. blok od 17:00 do 18:30.

Prehliadka vyvrcholí vyhlásením výsledkov a galaprogramom  v nedeľu 12.11. o 14:00. 


Postupujúci: UFS Mladosť Banská Bystrica, FS Živel Bratislava,  Fsk Raslavičan Raslavice, FS Ponitran Nitra, FS Jelenčan Jelenec, FS Vranovčan Vranov nad Topľou, FS Csallóközi z Dunajskej Stredy, FS Vršatec Dubnica nad Váhom, FS Ilosvai Veľká Ida, FS Hornád Košice, FS Rakonca Fiľakovo a domáci FS Váh, Liptovský Mikuláš.

Názov prímateľa
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
18 950,00 €

Výška podpory:
17 800,00 €