Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

STRETNÚŤ KNIHU KAŽDÝ DEŇ VII. Festival detskej knihy

Krátky opis
Projekt Stretnúť knihu každý deň VII. je oslavou detskej literatúry a jej čitateľa. Festival je prehliadkou knižnej tvorby pre deti, ktorá bude prezentovaná rôznymi druhmi umenia. Prostredníctvom živých stretnutí s autormi, divadelných dramatizácií, workshopov, výstav priblížime deťom i dospelým diela slovenských autorov a sprostredkujeme im nezabudnuteľné zážitky. Veľkú časť projektu tvorí festival Zlatá priadka Mária Ďuríčková venovaný 100. výročiu narodenia jedinečnej slovenskej autorky.
Fotogaléria
Názov podujatia
Povesti Dunajskej kráľovnej

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
01.03.2019 - 15.04.2019

Popis projektu

Výtvarná súťaž s názvom Povesti Dunajskej kráľovnej je súčasťou projektu Stretnúť knihu každý deň VII. Festival detskej literatúry. Súťaž je určená pre žiakov 2. - 4. ročníka základných škôl, špeciálnych škôl, školských klubov a ZUŠ. Úlohou žiakov je ľubovoľnou výtvarnou technikou stvárniť svoju obľúbenú povesť M. Ďuríčkovej. Víťazné práce budú prezentované formou výstavy. Partneri: Literárne informačné centrum, časopis Slniečko, Vydavateľstvo Buvik, SPN – Mladé letá, Ikar, Vydavateľstvo Matice slovenskej.

Názov prímateľa
Mestská knižnica mesta Piešťany

Celkový rozpočet:
13 020,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €