Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2019 - celoslovenská čitateľská súťaž a putovná výstava

Krátky opis
Výstavu slávnostne otvoríme v Mestskej knižnici Ľudovíta Štúra. Záštitu nad výstavou prevzala primátorka mesta pani Rudolfa Novotná. Putovná výstava je kreatívnou čitárňou, v ktorej sa číta hrou a s láskou. Dvaja nerozluční kamaráti Osmijanko s Osmidunčom sprevádzajú detských, ale i dospelých návštevníkov ôsmimi stanovišťami prostredníctvom dômyselného"záhradného plánu". Ožívajú príbehy, rýmy, verše, porekadlá i príslovia, aby motivovali deti k tvorivému čítaniu nielen na výstave.
Fotogaléria
Názov podujatia
Otvorenie putovnej výstavy

Miesto konania / kraj
Bánovce nad Bebravou / Bánovce nad Bebravou

Termín konania
14.03.2019 - 30.04.2019

Popis projektu

Takmer dva mesiace - počas trvania výstavy - sa deti z Bánoviec nad Bebravou a blízkeho okolia zúčastnia tvorivých literárnych lekcií. Zoznámia sa s Rozprávkovníkom Kristy Bendovej i Osmijankovým rodostromom.  Spoločne odhalíme tajomné zákutia záhrady a presvedčíme sa, že medzi najlepšou detskou literatúrou nájdeme letničky, skalničky, trvalky, ale i majestátne solitéry: Fantazmagoriku knihoplodú, strom Šifrovník, či Osmimetrovnicu kráľovskú. Nakoniec zasadíme semienka detských túžob a snov, aby vyrástli do vzácnych knihokvetov. Po záhradníckej práci si oddýchneme v záhradnom peliešku plnom skvelých kníh z najlepších vydavateľstiev na Slovensku. Súčasťou výstavy je prezentácia vybraných ocenených súťažných prác zo 14. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže.


Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
25 500,00 €

Výška podpory:
19 000,00 €