Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Festival českej a slovenskej tvorby pre deti

Krátky opis
Od 6. - 10. 11. 2017 sa koná v Prahe Festival českej a slovenskej tvorby pre deti. České deti, ktorým veľmi chýba priamy kontakt so slovenčinou, budú mať možnosť osoného stretnutia so slovenskými spisovateľmi a ilustrátormi.
Fotogaléria
Názov podujatia
Slovensko číta českým deťom

Miesto konania
Česká republika

Termín konania
06.11.2017 - 10.11.2017

Popis projektu
Od 6. - 10. 11. 2017 sa koná v Prahe Festival českej a slovenskej tvorby pre deti.  V spolupráci s českým spolkom BONA FIDE,  MKM Piešťany  a o.z. CSČD,  predstavíme v Prahe tvorbu  J. Uličianskeho, P. Nagyovej - Džerengovej, R. Brata a knihy vydavateľstva Buvik. Ilustrátori V. Král, M. Matlovičová, M. Kopták a Ľ. Paľo vystavia svoje diela na výstave Štyri oriešky pre Prahu. V programe Slovensko číta českým deťom prečítajú spisovatelia a osobnosti kultúrneho i spoločenského života ukážky zo svojich obľúbených kníh. České deti, ktorým veľmi chýba priamy kontakt so slovenčinou, budú mať možnosť osobného stretnutia so slovenskými spisovateľmi, ilustrátormi i hercami. Akciu zaštílili ministri kultúri oboch krajín i veľvyslanec SR v ČR Peter Weiss. 
Názov prímateľa
CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM

Celkový rozpočet:
7 000,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €