Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2019 - celoslovenská čitateľská súťaž a putovná výstava

Krátky opis
Súťaž a putovná výstava sú prioritne určené žiakom 1. stupňa ZŠ. v školách a knižniciach sa súťaží od novembra 2018 do konca apríla 2019. Súťaž sa vyhodnocuje v mesiaci máj.
Fotogaléria
Názov podujatia
Literárne lekcie v školách

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
04.03.2019 - 29.03.2019

Popis projektu

Literárne lekcie sú sprievodné podujatia, ktoré sa realizujú počas súťaženia v školách a knižniciach, aby sme nielen metodicky usmernili pedagógov, ale aj prezentovali tvorivú prácu s literárnym textom priamo so súťažiacimi. Koncepcia súťaže, ktorá sa vypisuje takmer na 6 mesiacov ( november - apríl, prestupuje cez kalendárny rok, orientuje sa na školský rok), počas ktorých sa naplno pracuje v školách, ale i v knižniciach vyžaduje sústredenú polročnú prácu s detským čitateľom a ponúka mu obrovské možnosti pre tvorivé čítanie. Nie je našou prioritou súťaž vypísať a čakať na odpovede, ale dôležitá je podpora súťažiacich kolektívov v jednotlivých regiónoch SR, spolupráca s koordinátormi súťaže. Práve preto realizujeme literárne lekcie. Nitra nie je jediným mestom, školy sa postupne prihlasujú a na základe prihlášok realizujeme lekcie.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
25 500,00 €

Výška podpory:
19 000,00 €