Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

bábková rozprávka pre najmenších Obušok z vreca von!

Krátky opis
V rámci projektu ,, Obušok, z vreca von! ,, vznikla bábková rozprávku pre najmenších, pod názvom: Stolček, prestri sa! - alebo o troch daroch, ktorá je inšpirovaná českou rozprávkou autora K. J. Erbena a nemeckou bratov Grimmovcov. Bábková rozprávka pre najmenších, v ktorej je miesto pre lásku, pesničky a kúzla. Stolček, prestri sa! – Somárik, zatras sa! – Obušok, z vreca von! Magická trojka, ktorá hrá významnú úlohu v rozprávke a sprevádza hlavného hrdinu Janka na ceste ku šťastiu....
Fotogaléria
Názov podujatia
Stolček, prestri sa! - alebo o troch daroch

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
18.12.2018 - 31.01.2019

Popis projektu

Bábková rozprávka Stolček, prestri sa! - alebo o troch daroch, je určená najmladšiemu divákovi, deťom materských škôl. Hlavným hrdinom je mladý junák Janko, ktorý žije sám, nemá žiadnu rodinu iba tvrdohlavú kozu Rózu. Býva v starej chalupe, ktorá mu padá na hlavu, ale nemá peniaze na opravu. Jeho veľkou láskou je Anička s ktorou by sa rád oženil, ale najskôr treba chalupu opraviť. Aby dokázal svoje city, vydá sa do sveta, hľadať prácu, zarobiť peniaze na opravu chalupy a potom možno aj na svadbu. S našou rozprávkou putujeme po celom Slovensku a prinášať ju deťom priamo do materských škôl, v mestách, mestečkách, dedinách aj dedinkách.

Začali sme návštevou detí v MŠ Búdková v Bratislave a pokračovali sme v MŠ Budmerice, MŠ Bučany, MŠ Gorazdová. V našom putovaní za deťmi budeme pokračovať a už teraz sa tešíme na stretnutia s nimi.

Názov prímateľa
Združenie priateľov bábkového divadla a filmu

Celkový rozpočet:
6 000,00 €

Výška podpory:
5 500,00 €