Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Príbehy 20. storočia (periodický časopis - štvrťročník)
Štvrťročník Príbehy 20. storočia úspešne vstupuje do nového roku ďalším číslom s témou „Identity”.
Priateľské stretnutie pri príležitosti predstavenia prvého čísla tohto ročníka sa uskutoční v piatok 22. februára o 19:00 v priestoroch Bohéma Baru na Námestí SNP. Môžete sa tešiť na vystúpenia niekoľkých ostrieľaných stand-up komikov: Petiara Lachkého, Mariána Psára a Mateja Adámyho. Vo svojej stand-up show si každý z nich zoberie na pretras tému „identity”. Sprevádzať ich bude hudba Free n’ Loop Petra Luhu a Mariana Jaslovského.
Počas akcie si návštevníci budú môcť časopis aj zakúpiť. Nájdu v ňom opäť okrem príbehov pamätníkov aj rozhovor, vedecko-populárne štúdie, reportáže, analýzy a recenzie kníh, filmov či divadelných predstavení. Keďže časopis slúži aj ako didaktická pomôcka pre učiteľov základných a stredných škôl, sú súčasťou obsahu časopisu aj metodické listy, ktoré nadväzujú na publikované príbehy v časopise. Za vizuálom stojí grafická dizajnérka Viktória Bitterová a autorom obálky je výtvarník Matúš Maťátko. Titulnú ilustráciu z obálky nájdete aj ako nálepku vnútri časopisu.
„V novom čísle sa venujeme téme ,identity’, ktorá je nesmierne komplexná, no cítili sme potrebu uchopiť ju. V príbehoch ľudí, ktoré dokumentujeme, sa odráža to, ako rôzne historické udalosti, politické rozhodnutia či niekedy len náhody definovali ich identitu, to, kde patrili a odkiaľ boli vyčlenení. Podobným zaraďovaním prechádza každý z nás, určuje nás to, no nie vždy sme si toho vedomí. Toto číslo je plné otázok o tom, kto sme a čo tvorí to, kým sme,” zdôvodňuje výber aktuálnej témy Debora Pastirčáková, vedúce redakcie časopisu.
Časopis Príbehy 20. storočia podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.
Post Bellum SK
Celkový rozpočet:
22 100,00 €
Výška podpory:
20 000,00 €